Wybór sali weselnej - na co zwrócić uwagę?

Data magicznego dnia już ustalona pozostaje zatem znaleźć odpowiednią salę weselną. Choć obecnie większość obowiązków organizacyjnych przejmuje od nas dom weselny lub hotel, to wcale nie znaczy, że wszędzie obowiązuje ta sama oferta i te same standardy. Zanim zdecydujecie się na konkretne miejsce, dobrze porównać kilka propozycji oraz zapoznać się z podstawową listą rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej. Zapraszamy do lektury.

Wyśnione wesele a rzeczywistość często nie idą w parze, dlatego za przygotowania do imprezy lepiej wziąć się dużo wcześniej. Na przykład, jeśli to miejsce przyjęcia jest dla was niezmiernie istotne, ponieważ jest niezwykle ważne i nie wyobrażacie sobie, żeby bawić się z bliskimi gdziekolwiek indziej, to lepiej dostosować termin ślubu do wolnej daty w danym miejscu. Jeśli jednak to nie tyle miejsce, ile data ślubu jest istotna, możecie sobie pozwolić na przebieranie w ofertach. Jak jednak wybrać tą odpowiednią?

Rozmiar przyjęcia
Zanim zaczniemy jeździć i oglądać różnego rodzaju sale, należy zamknąć liczbę gości tak, aby móc określić, jak duże będzie wesele. Jest to w zasadzie punkt, od którego musimy rozpocząć nasze poszukiwania, ponieważ stosunek wielkości sali do liczby weselników jest bardzo istotny. Jeśli w sali na 150 osób będzie zaledwie 60 gości, wszystkim będzie wydawała się ona zwyczajnie pusta. Działa to również w odwrotną stronę. Zbyt dużo ludzi na małej przestrzeni nie wróży udanej zabawy. Rozglądając się za miejscem, zwracajcie uwagę czy hotel lub dom weselny dysponuje różnymi wariantami sal, uzależnionymi od liczb osób.

Lokalizacja
Pod tym hasłem nie mamy na myśli tylko i wyłącznie odległości od kościoła bądź urzędu stanu cywilnego, tylko całą skomplikowaną logistykę działań. Zacznijmy od tego, że miejsce, w którym odbędzie się wesele, powinno być ulokowane w raczej przyjemnym i urokliwym krajobrazie, a nie w sąsiedztwie warsztatów samochodowych, dyskoteki czy drogi ekspresowej. Równie ważne jest, aby droga z miejsca zaślubin do sali weselnej nie trwała zbyt długo, co może wprawi gości w markotne nastroje. Ponadto sprawa lokalizacji powinna być rozpatrywana łącznie z potrzebą zapewnienia ewentualnego noclegu. Dobrze, jeśli miejsce, w którym odbędzie się przyjęcie dysponuje wolnymi pokojami lub w jego pobliżu znajduje się porządny hotel, z którego będą mogli skorzystać goście.

Kontroluj sytuację!
Nigdy nie decyduj się na wynajęcie sali weselnej w ciemno! Zawsze uważnie sprawdzaj ofertę, prosząc od razu o dokładny cennik. Koniecznie pytaj się o wszelkie koszty dodatkowe, ponieważ często z pozoru atrakcyjna i tania oferta skrywa w sobie takie płatności, jak wynajem dekoracji, obsługa kelnerska, użycie pokrowców na krzesła czy zakup ciast i owoców.

 

Przy planowaniu wesela warto też zwrócić uwagę na piosenki na pierwszy taniec.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.