Zastosowania dronów w Krakowie - czy tylko fotografie?

Z dnia na dzień drony stają się nie tylko coraz bardziej popularne, lecz także coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jak właściwie definiuje się dron i gdzie się go początkowo używało?

Czym jest dron? 

Drony nazywane też BSP, czyli bezzałogowymi statkami powietrznymi są w dzisiejszych czasach niezastąpionymi urządzeniami, które pomagają ludziom w wielu dziedzinach życia. Ich możliwości szeroko wykraczają poza robienie zdjęć czy filmowanie z powietrza. Można zastosować je do zwiększenia bezpieczeństwa, ułatwienia sobie życia czy nawet poprawienie jego jakości. 

Drony - od czego się zaczęło?

Pierwotnie były stosowane w celach militarnych do monitorowania terytorium i większego poglądu na to, co dzieje się w trudno dostępnych miejscach. Obecnie drony są bardzo popularne wśród cywili, choć mimo tego nadal najczęstsze ich przeznaczenie to właśnie to wojskowe. Modele używane w tej dziedzinie z reguły wyposażone są w specjalne głowice optoelektroniczne.  Drony mogą nawet pomagać w walce. Bojowe egzemplarze określa się mianem Unnamed combat air vehicle, czyli UCAV.

Najpopularniejsze zastosowania dronów w Krakowie

-Ocena stanu budowy czy infrastruktury - kontrolowanie prac, reportaż z powstawania obiektów architektonicznych to jedna z usług dronem w Krakowie, jaką oferuję Navidron. Dron może także wycenić remont, a nawet zastąpić człowieka w pracy na wysokościach w niebezpiecznych miejscach.

-Transmitowanie i tworzenie reportaży z eventów o charakterze masowym. Wszelkie koncerty, festiwale, wydarzenia sportowe, za ich oprawę wizualną odpowiedzialne są przede wszystkim drony. To kolejna usługa w Krakowie, do której można wynająć drona.

-Promowanie regionu - spoty, filmy przedstawiające miasto w jak najlepszym świetle i zachęcające do jego odwiedzania to także sposób na wykorzystanie tego urządzenia.

-Usługa poszukiwania ludzi i zwierząt dronem w Krakowie - te maszyny mogą być przydatne w sytuacjach zagrażających życiu takich jak poszukiwanie osób (i zwierząt) zaginionych. 

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.