Przygotuj się odpowiednio na zorganizowanie Pierwszej Komunii Świętej Twojego dziecka!

Pierwsza komunia to wyjątkowy moment w życiu każdego dziecka. Jest to wielkie przeżycie dla 8 czy 9-latka, który przez cały rok musi chodzić do regularnej spowiedzi oraz uczęszczać na próby w kościele. O tyle, o ile dla dziecka jest to wydarzenie w sferze duchowej, o tyle dla rodziców jest to dość spory wydatek związany z kupnem stroju dla dziecka oraz organizacją przyjęcia dla całej rodziny i przyjaciół. Jak poradzić sobie z przed komunijnym zamieszaniem i stanąć na wysokości zadania? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek dotyczących tego, jak krok po kroku przygotować niezapomnianą Pierwszą Komunię swojego dziecka.

ALBA DLA DZIECKA NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ

Jeżeli chodzi o ubranie swojej pocieszy to od kilku lat sprawa jest dość prosta, ponieważ stroje dla wszystkich dzieci są jednolite. W każdym sklepie oraz u większości krawców można kupić czy zamówić nowy strój komunijny dla swojego dziecka, w zależności od sklepu cena takiego stroju waha się w okolicach 100-200zł. Należy jednak pamiętać, że jest to ubranie, które prawdopodobnie dziecko założy tylko raz w życiu, dlatego warto pomyśleć nad odkupieniem czy nawet pożyczeniem stroju od kuzyna czy dziecka przyjaciół, które miało już komunię i jest ono mu do niczego nie potrzebne, a nam pozwoli oszczędzić trochę pieniędzy, które na pewno przydadzą się do organizacji przyjęcia.

FRYZURA NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ

To, w jaki sposób uczesać dziecko to problem, który dotyczy przede wszystkim dziewczynek. Jeśli bardzo zależy nam, aby nasza pociecha wyglądała tego dnia najładniej ze wszystkich dzieci w kościele warto wcześniej zamówić wizytę u fryzjera. Jeśli jednak bardziej niż do wyglądu przykładamy uwagę do przyjęcia czy też kupna ciekawego prezentu dla naszego dziecka, rozpuszczone włosy albo własnoręcznie zrobiony warkocz, ozdobiony spinkami oraz kwiatami będzie idealnym rozwiązaniem i dużą oszczędnością.

PIERWSZA KOMUNIA W DOMU CZY W LOKALU?

W obecnych czasach o wiele bardziej opłaca się urządzić komunię w wynajętym lokalu, ponieważ koszt wynajęcia sali łącznie z zamówionymi daniami, jest zwykle podobny do wydatków, z którymi musielibyśmy się liczyć urządzając przyjęcie w domu. Przede wszystkim jednak jest to o wiele bardziej wygodne rozwiązanie i zarówno dziecko, jak i rodzice mogą skupić się na przyjęciu, gościach oraz wspólnym świętowaniu, a nie muszą martwić się zmywaniem naczyń.

 ZAPROSZENIA NA PIERWSZĄ KOMUNIĘ

Jeśli planujesz zorganizować wielkie przyjęcie z okazji Pierwszej Komunii swojego dziecka oraz zaprosić całą rodzinę i wielu przyjaciół czy znajomych konieczne jest wcześniejsze przygotowanie oraz rozesłanie zaproszeń. Osoby, które mają dużo wolnego czasu mogą poprzeglądać najróżniejsze wzory zaproszeń, które oferowane są w sklepach internetowych, mogą nawet same zaprojektować swoje zaproszenie i oddać do drukarni do wydruku. Dla ludzi, którzy mają dużo pracy i mało czasu dobrym wyjściem jest pójście do sklepu i tam bez problemów jest możliwość kupna różnych, równie ładnych zaproszeń.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.