Sala na wesele - jak wybrać?

Sala weselna jest niezwykle ważnym aspektem organizacji całego wesela. Idealna sala zapewni komfort wszystkich uczestnikom uroczystości, ale także i wyśmienitą zabawę. Jaka powinna być idealna sala weselna?

Atrakcyjna lokalizacja
Najlepiej, gdyby sala weselna znajdowała się blisko urzędu cywilnego, bądź kościoła lub w jej najbliższym otoczeniu. Nie zawsze jest jednak taka możliwość. Ważnym aspektem jest także zagospodarowanie terenu, na którym, znajduje się lokal weselny. Ładna aranżacja terenu, czy sala weselna z opcją wyjścia na ogród jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie kiedy ślub odbywa się w ciepły miesiąc.

Jedna sala
Ryzykownym rozwiązaniem jest organizacja wesela w kompleksie posiadającym więcej niż jedną salę weselną. Istnieje ryzyko wystąpienia kilku wesel w jednym dniu, co może spowodować niemałe zamieszanie. Niejednokrotnie zdarzało się bowiem, że goście a nawet Nowożeńcy mylili salę. Dodatkowo głośna muzyka z dwóch lub więcej uroczystości może się mieszać. Wybierając taką opcję lepiej upewnić się czy sale i wejścia są dobrze rozdzielone. Sale powinny być wyposażone w klimatyzację, lecz nie powinna ona wisieć bezpośrednio nad stołami.

Połączenie sali bankietowej z salą taneczną
Rozwiązanie takie jest najbardziej popularne. Wówczas to osoby siedzące przy stołach widza na bieżąco, co dzieje się na parkiecie i w każdej chwili mogą włączyć się do zabawy. Oddzielnie tych sal może wpłynąć negatywnie na chęć do zabawy. Ważną kwestią jest także ilość miejsca przy stołach, a także wielkość parkietu. Warto zwrócić uwagę na to, czy buty na parkiecie ślizgają się. Czasem bywa tak ślisko, że każda próba tańcu kończy się fiaskiem.

Wystrój i oświetlenie
Udekorowanie lokalu i całego otoczenia jest bardzo ważne. Sala i inne pomieszczenia przede wszystkim powinny być czyste i pasować do gustu Pary Młodej. Wazony, świeczki, obrusy to standard. Kwiaty można zorganizować samemu lub zlecić właścicielowi sali. Oświetlenie sali, ogrodu i budynku jest również elementem dekoracji, na który warto zwrócić uwagę.

Akustyka
Rzadko kto zwraca uwagę na tą kwestię. Zła akustyka nie pomoże nawet najlepszemu Dj-owi, czy orkiestrze zachęcić gości do tańca jeśli akustyka daje wiele do życzenia. Głównymi wrogami dobrej akustyki są niskie sufity, filary, kamienne posadzki, kafelki lub duża ilość luster.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.