Sylwester w Wielkiej Brytanii

Pożegnanie starego roku ma w Wielkiej Brytanii podobnie uroczysty charakter, jak w wielu innych krajach świata, jednak obchodzone bywa różnie w poszczególnych regionach Zjednoczonego Królestwa. I tak na przykład w Edynburgu, stolicy Szkocji, organizuje się z tej okazji słynny festiwal Hogmanay, goszczący zazwyczaj setki tysięcy turystów z całego świata. Trwające kilka dni święto to nieustające parady, koncerty, teatry uliczne, imponujące pokazy fajerwerków. I chociaż nie brakuje takich, którzy spędzają noc sylwestrową na balach w szkockich zamczyskach, biorą udział w Hogmanay, odbywają rejs Tamizą podziwiając panoramę Londynu, świętują na górskich szlakach, czy też uczestniczą w lokalnych masowych zabawach na powietrzu, to jednak większość Brytyjczyków wita Nowy Rok w pubach lub klubach. Największe tłumy towarzyszą zawsze uroczystościom w stolicy UK, w Londynie. Tutaj także co roku ma miejsce wspaniałe widowisko, na które składa się pokaz sztucznych ogni odbywający się na tak zwanym London Eye, wielkim kole widokowym położonym nad miastem, na południowym brzegu Tamizy.

Sylwester w wlk. brytaniUrządzane z wielkim rozmachem przedstawienie rozpoczyna się z chwilą, kiedy słynny Big Ben oznajmi północ i jest niezmiennie od wielu lat najpopularniejszą atrakcją londyńskiego Sylwestra, gromadzącą tłumy widzów. Na długi czas przed rozpoczęciem zajmowane są najlepsze miejsca do obserwowania pokazu, mianowicie nad przeciwległym brzegiem Tamizy i na Westminster Bridge. Równie wspaniały widok, spotęgowany jeszcze poprzez odbicie świateł w wodzie, roztacza się też z kursujących po rzece statków. Jednak nawet jeśli komuś nie uda się zdobyć któregoś z tych miejsc i tak może podziwiać pokaz fajerwerków z dowolnego miejsca w centrum metropolii lub za pośrednictwem telebimów ustawionych na Trafalgar Square. Z kolei w Nowy Rok w Londynie ma miejsce wspaniała parada noworoczna w amerykańskim stylu przechodząca przez centrum miasta, od Parlament Square, przez Whitehall, Pall Mall, ulicę Lower Regent, a następnie wzdłuż Piccadilly aż do ulicy Berkeley. Co roku uczestniczy w niej ponad 10 000 tancerzy, muzyków, akrobatów i klaunów, maszerujących w rytm bębnów i muzyki. Na trybunach zasiadają honorowi goście, którymi są obywatele szczególnie zasłużeni dla lokalnej społeczności, traktowani w tym wyjątkowym dniu jak wybitne osobistości. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.