Jak urządzić wesele w stylu rustykalnym?

Wybór motywu przewodniego, w jakim zostanie zorganizowane wesele i ślub, to jedno z pierwszych zadań. Po podjęciu tej decyzji panna młoda zaczyna poszukiwania pasujących do wybranej koncepcji dekoracji i dodatków. Styl rustykalny wesela to wszechobecne drewno, polne kwiaty i suszone zioła. Oczywiście zwiewne tkaniny, świece w szklanych lampionach, delikatność i prostota również. W takich chwilach przypomina się lato, a także wolna od miejskiego pośpiechu i spokojna wieś. Naturalność i swoboda to inspirowany naturą trend.

Styl rustykalny wesela

Myśląc o miejscu wesela w stylu rustykalnym, pojawia się pierwsza myśl o pachnącej sianem stodole. Wnętrze jej delikatnie oświetlają przenikające przez szpary w deskach promienie. Namiot tuż nad brzegiem jeziora to również dobre miejsce na zorganizowanie wesela. Inspirowaną naturą uroczystość można jednak zorganizować w każdym miejscu. W góralskiej karczmie, dworku za miastem, restauracji, hotelu czy domu weselnym. Motywy rustykalne świetnie zgrają się nawet z nowoczesnym wnętrzem. Powinno przede wszystkim wyróżniać się minimalistyczny wystrój. Swobodną, bezpretensjonalną atmosferę uroczystości najlepiej oddadzą sale z drewnianą podłogą i ścianami. Biel, szarość albo beż, połączone ze stołami i krzesłami z naturalnego drewna dodają uroku. Cały klimat ślubu w stylu rustykalnym tworzą bowiem dekoracje i dodatki.

Dekoracje na wesele w stylu rustykalnym

Wesele w stylu rustykalnym to kwestia dekoracji, która otwiera parom ogromne pole do popisu. Wszelkie ozdoby są niezwykle proste do wykonania. Wykonanie ich z drewna, juty, koronek i parcianego sznurka również nie sprawia trudności. Z szyszek, żołędzi, kasztanów, ususzonych liści, mchu, paproci również można wykonać wiele ozdób. Za pomocą pistoletu z klejem na gorąco można wyczarować zachwycające dodatki. Choć przygotowania wymagają cierpliwości i sporo wolnego czasu, efekt wart jest starań. Wesele w stylu rustykalnym wprowadza w magiczne chwile. Warto jest przygotować ten dzień tak, żeby go zapamiętać.

Rustykalny styl wesela to bardzo często elementy, które wyglądają tak, jakby zostały przyniesione z targu staroci. Funkcje ozdobne może pełnić w tym przypadku właściwie wszystko. Słoiki i butelki z brązowego szkła, przewiązane koronkową wstążką i jutowym sznurkiem. Świetnie spisują się jako lampiony i wazoniki na kwiaty. Plastry z drewna pięknie prezentują się w roli podstawek pod kwiatowe kompozycje. Stół prezydialny to miejsce, gdzie takie elementy mogą się znaleźć. Dekoracje na stole pary młodej w stylu rustykalnym i przed wejściem wystarczy, że urozmaici się kwiatami. Z drewnianej drabiny można wykonać stojak. Na nim można powiesić powitanie i listę stołów wraz z rozsadzeniem gości.

Garnitur rustykalny i suknia na ślub w stylu rustykalnym

Klasyczny garnitur rustykalny doskonale wypadnie w każdej scenerii. Rustykalnej, jak i nowoczesnej czy glamour. Swobodniejszy charakter wesela pozwala jednak na odrobinę szaleństwa, np. w postaci kolorowej muchy. Wybór sukni ślubnej jest zdecydowanie trudniejszy w tym przypadku. Styl rustykalny wesela już od kilku lat pozostaje na szczycie ślubnych trendów. Suknie ślubne tego typu wyróżniają się eleganckim minimalizmem. Koronkowymi detalami, zwiewną, lejącą tkaniną, która pięknie współgra z ciałem przy każdym ruchu. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.