Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu pokoju dla rodziców Pary Młodej?

Rodzice Państwa Młodych są najważniejszymi po samymi Nowożeńcami najważniejszymi osobami na uroczystości weselnej. Często bywa tak, że nie tylko Państwo Młodzi rezerwują nocleg w domu weselnym, czy hotelu, ale także rodzice, by mogli oni w każdej chwili im pomóc i by mogli także odpocząć. Na co zwrócić uwagę przy wyborze noclegu dla rodziców Młodej Pary?

Przede wszystkim wygoda
Zarówno pokój rodziców, jak i innych gości, powinien być wygodny i komfortowy. Wybierając pokój dla pary łóżko jakie powinno się w nim znajdować powinno być dwuosobowe, a nie jak czasem się zdarza pokój jest z dwoma pojedynczymi łóżkami. W pokoju powinna dostępna być szafa, w której można schować nie tylko bagaż, ale także inne przedmioty. W szafie powinny znajdować się wieszaki. Szafki nocne oraz stosowne oświetlenie również są obligatoryjne. Wystrój powinien być klasyczny i elegancki. Niektóre hotele mają do dyspozycji specjalne pokoje przeznaczone właśnie dla rodziców Nowożeńców.

Łazienka
Obecnie standardem jest, by w pokoju była osobista łazienka. Każdy chce czuć się komfortowo i nie stać w ręcznikiem przed wspólną łazienką. Łazienka powinna zawierać prysznic lub ewentualnie wannę. Prysznic pozwala na szybkie odświeżenie się i nie zajmuje dużo miejsca w łazience. W łazience powinny znajdować się także wieszaczki na ręczniki, czy pólka na kosmetyczkę. Pomieszczenie powinno być schludne, czyste, ale i eleganckie.

Pokój obok Nowożeńców
Rodzice obojga Nowożeńców bardzo często pomagają Młodym w organizacji wesela i dopilnowaniu wielu szczegółów. Z tego względu pokoje rodziców powinny znajdować się obok pokoju Państwa Młodych lub w jej niedalekiej odległości, by nie musieli się oni szukać po całym kompleksie. Ułatwi to znacznie organizację i zapewni spokój Parze Młodej oraz ich rodzicom.

Kwestie organizacyjne
W porównaniu do innych gości rodzice zazwyczaj wcześniej meldują się w swoim pokoju. Przechowują tam potrzebne rzeczy i zajmują się sprawdzeniem czy wszystko przygotowane jest do wesela. W pokoju można więc schować kwiaty oraz prezenty jakie Państwo Młodzi otrzymali od gości. Niekiedy hotel oferuje sejf do przechowania kopert, jakie Państwo Młodzi otrzymali w prezencie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.