Wybór miejsc noclegowych dla gości - na co zwrócić uwagę?

Komfort gości weselny jest dla Pary Młodej ważnym aspektem organizacji wesela. Wśród niech znajdują się ich rodzice, najlepsi przyjaciele, rodzina. Pragną, by było im wygodnie i czuli się dobrze. Na co należy zwrócić uwagę w wyborze miejsca noclegowego dla gości?

Wygoda
Najlepiej, by miejsce noclegowe było w tym samym budynku, w którym odbywa się wesele lub w jego bliskiej odległości. Dzięki temu goście nie będą się martwić, czy trafią na miejsce noclegowe. Dodatkowym atutem posiadania bazy noclegowej w hotelu lub domu weselnym jest to, że goście nie będą wychodzić z wesela wcześniej, by tylko dojechać na nocleg do domu lub w inne miejsce. Wszyscy także będą mogli się świetnie bawić i nie odmawiać sobie alkoholu lub szukać transportu do domu.

Standard
Pokoje przeznaczone dla gości powinny posiadać odpowiedni standard. Wiadomo, że będą spali tam jedną, maksymalnie dwie noce, jednak pokoje powinny być zadbane i praktyczne. W każdym pokoju powinna znaleźć się odpowiednia liczba łóżek, szafa na powieszenie ubrań i rozpakowanie się po podróży, stolik i stoliki nocne. Najważniejsza jest jednak łazienka. Łazienka powinna być w każdym pokoju, by goście mogli swobodnie, bez stania w kolejkach i zachowując prywatność korzystać z łazienki. Najbardziej praktyczny jest prysznic.

Profesjonalna obsługa
Ważne, by w tym ważnym dniu personel domu weselnego czy hotelu mógł trochę odciążyć Młodą Parę. Z twego względu warto zwrócić uwagę, czy wśród personelu będzie osoba, która odpowie na pytania gości, wskaże im poprawną drogę, zaopiekuje się nimi, zaprowadzi do pokoju. Ważny by goście weselni byli rozmieszczeni na jednym piętrze bazy noclegowej, względnie blisko siebie.

Parking
Parking jest to ważny aspekt każdego zmotoryzowanego gościa. Za mały parking stworzy tylko niepotrzebny stres, gdyż pewien odsetek gości nie będzie miał gdzie zaparkować. Nie licząc już autobus z gośćmi bez samochodu. Niekiedy bywa tak, że za parking trzeba dodatkowo płacić. O tą kwestię należy zapytać już przy rozglądaniu się za lokalem na wesele. Dodatkowo płatny parking jest niepotrzebny wydatkiem. Najlepiej, gdyby był pilnowany przez ochroniarza.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.