Nocleg gości weselnych – kto ponosi koszty?

Organizacja wesela jest drogim przedsięwzięciem, jednak trzeba się z tym liczyć decydując się na organizację wesela. Gdy posiadamy przyjezdnych gości warto zapytać, czy życzą sobie nocleg w miejscu odbywania się wesela. Taka opcja sprawi, że goście nie będą musieli się martwić o nocny powrót do domu. Niektórzy po prostu nie będą mieli takiej możliwości.

Opłata noclegu przez Parę Młodą
Najczęściej spotykaną formą organizacji noclegu dla gości jest jego zarezerwowanie i opłacenie przez Parę Młodą. Są oni bowiem odpowiedzialni za komfort swoich gości, którzy przyjechali z daleka. Koszty oczywiście można rozłożyć także między rodziców, ale to jest ich dobra wola. Po potwierdzeniu uczestnictwa gości w weselu trzeba spytać, czy życzą sobie, by zarezerwować im nocleg. Dodatkowo Para Młoda rezerwując miejsca noclegowe dla gości w domu weselnym lub hotelu może liczyć na różne promocje, na które nie będzie mógł liczyć gość, gdy sam zajmie się organizacją swojego noclegu.

Każdy sobie
Rzadziej spotykanym rozwiązaniem jest brak opłaty za nocleg przez Parę Młodą. Niesie to ze sobą pewne ryzyko. Więcej osób może nie po prostu nie przyjechać z uwagi na dodatkowe koszty, które i tak poniosą. Istnieje jednak praktyka, że Państwo Młodzi nie płacą w ogóle za nocleg gości z uwagi na wysokie ceny, czy brak dostępu do bazy noclegowej. Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż gości zostawia się samych z tym problemem. Nie tylko przyczynia się do rozproszenia gości i lekkiego zamieszania, ale szukania noclegu na własną rękę.

Rozwiązanie mieszane
Lepszym rozwiązaniem jest opłacenie noclegu w dniu ślubu, a za pozostałe dni płaci sobie sam gość zaproszony. Wynika to z tego, iż w przypadku osób przyjeżdżających zza granicy spędzają oni więcej niż jedną noc w hotelu. Goście są w jednym lub dwóch miejscach noclegowym, lecz położonych blisko siebie. Takie rozwiązanie jest lepsze niż poprzednio, gdyż wiemy, gdzie jacy goście się znajdują i zapobiega to powstaniu zamieszania. Często bywa tak, że najbliższa rodzina nocuje u rodziny, co znacznie zmniejsza koszty zakwaterowania. Najważniejsze jest to, by Młodzi nie ponieśli ogromnych kosztów, a goście czuli się komfortowo.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.