Karpacz zimą - co Cię tam czeka?

Karpacz to przede wszystkim centrum sportów narciarskich. Ale nie tylko. Wiele atrakcji dla siebie znajdą tu też miłośnicy innych sportów zimowych oraz rekreacji.

W samym Karpaczu jest ponad 20 wyciągów narciarskich. Najciekawsze to stok Kolorowa ze sztucznie dośnieżanymi i oświetlonymi po zmroku trasami, godne polecenia są także wyciągi w okolicy ulic Linowej i Karkonoskiej przy Bacówkach w pobliżu hotelu 'Skalny', przy Kruczych Skałach i na północnych stokach Karpatki w dzielnicy Płóczki (ulica Myśliwska). Są to dobrze przygotowane, nowe obiekty, które zaspokoją każdego amatora białego szaleństwa. Przy wszystkich znajdują się wyciągi i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Większość z nich dysponuje sztucznym dośnieżaniem, a dzięki oświetleniu są czynne do późnych godzin wieczornych.

Karpacz ma coś także dla miłośników Justyny Kowalczyk i narciarstwa biegowego. Na zwolenników tej dyscypliny sportowej czeka pięknie położona 2,5 kilometrowa trasa wytyczona w Karpaczu Górnym, w okolicach Przełęczy pod Czołem. Jest też coś dla fanów Adama Małysza i Kamila Stocha, czyli skocznia narciarska. Nazywa się Orlinek, a położona jest powyżej Białego Jaru, przy drodze do wyciągu krzesełkowego. Nosi imię przedwojennego skoczka, słynnego Stanisława Marusarza. Wybudowany w 1912 roku obiekt 15 lat temu przeszedł modernizację. Jej rekordzistą z wynikiem 94,5 metra jest Adam Małysz. Poza tym są lodowiska, tor saneczkowy i bobslejowy.

Bardziej wymagających narciarzy zapraszamy do Kompleksu Narciarskiego „Śnieżka“. Obejmuje on siedem wyciągów i sześć nartostrad o różnej skali trudności. Na trzech z nich działa system sztucznego dośnieżania.

 

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.