Jak urozmaicić imprezę firmową ?

Jeśli chcesz, aby Twoja firma dobrze prosperowała i cieszyła się zaufaniem pracownika oraz dobrą renomą to powinieneś pomyśleć o zorganizowaniu dobrej imprezy firmowej. Mimo iż nie jest to łatwe zadanie, to jednak warte zachodu. Poza dużymi kosztami organizacja takiej imprezy przynosi dużo frajdy i możemy wykazać się przy niej nie lada fantazją oraz wyobraźnią. A przede wszystkim mamy szansę na to, żeby się dobrze bawić razem z ekipą ludzi, z którymi pracujemy na co dzień. Pytanie jednak jak urozmaicić imprezę firmową, aby stała się niezapomniana? Poniżej znajdziesz krotki poradnik na ten temat.

Trzeba przyznać, że z jedną z najbardziej oryginalnych imprez jest ta w wydaniu firmowym. Kto, jak to, ale właściciele przedsiębiorstw, tak jak nikt inny doskonale wiedzą, czego powinni unikać, aby pracownicy czuli się towarzysko, dobrze i w miarę komfortowo. Jeśli chcemy, aby zabawa okazał się udana musimy zadbać o atrakcje, których nie spodziewają się nasi pracownicy.

Przede wszystkim bardzo ważne jest podejście szefa. Będąc szefem musisz być świadomy tego, że albo będziesz rozchwytywany albo unikany. Powinieneś się przygotować na to, że Twoi pracownicy z początku będą się wydawać nieśmiali. W związku z tym dobrze by było, gdybyś ubrał się w mało zobowiązujący strój, a zdecydowanie unikaj dumnej sylwetki oraz pełnego garnituru. Staraj zachowywać się jak kolega, ponieważ choć sam jesteś organizatorem imprezy to chcesz zapewnić radość swoim gościom. Pamiętaj, że tego dnia nie jesteś szefem, a gospodarzem całej imprezy.

Doskonałym pomysłem na zorganizowanie atrakcji są gry. Musisz na chwilę zapomnieć o swoim biznesie i zapewnić swoim ludziom jak najwięcej atrakcji. Pomyśl nad wynajmem małej kręgielni, fotobudki lub innych akcesoriów do zabawy. Idealnym rozwiązaniem będą karty, w których szczęście ma ogromne znaczenie. Zastanów się nad tym, jak poczuje się pracownik, który wygra z Tobą w pokera? Na pewno poczuje się dumny, że pokonał samego szefa. Pomimo iż może wydawać się to śmieszne – to niemal zawsze jest to motywacja do cięższej pracy. Nie należy również zapominać o takim elemencie, jakim jest alkohol. Poszukaj w sieci różnych konkursów oraz zabaw, związanych z piwem lub drinkami, a następnie zaproponuj je swoim pracownikom. Będziesz bardzo zaskoczony, gdy ujrzysz jak śmiesznie Twoi ludzie potrafią rywalizować między sobą.

Równie ważne jest, aby po powrocie do pracy wspominać o imprezie i uśmiechać się przy tym. Jeśli nawet Twoi ludzie popełnią kilka gaf to staraj się o tym zapomnieć i nie wspominać o tym w pracy. Jak to mówią – to co zdarzyło się na imprezie – zostaje na imprezie. Poprzez tego rodzaju podejście na pewno zyskasz kilka punktów wśród swoich pracowników, co na pewno poskutkuje ich większą motywacją do pracy.

 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.