Porady jak przygotować dekoracje na pierwszą komunię świętą!

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie, które można uczcić na dwojaki sposób – wynajmując lokal, w którym będzie odbywało się przyjęcie, albo urządzając imprezę u siebie w mieszkaniu. O tyle, o ile wynajęcie restauracji nie stanowi zbyt dużego wysiłku, o tyle przygotowanie tak dużej imprezy, jaką jest Pierwsza Komunia Święta stanowi nie lada wyzwanie.

Jednak do odważnych świat należy. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca w naszym domu lub mieszkaniu, aby pomieścić wszystkich gości to cała reszta jest do zrobienia. Poniżej znajduje się krótki poradnik, dotyczący tego, co należy zrobić i jak udekorować swój dom, aby był on atrakcyjny i nadawał się na organizacje przyjęcia.

CZYSTOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

No cóż – nie ma co ukrywać, że porządek to jest pierwsza rzecz, o którą należy zadbać, aby w ogóle móc pomyśleć o urządzaniu przyjęcia komunijnego. Najważniejsze aby dobrze wyszorować łazienkę, ponieważ będzie ona często używana oraz dopucować do perfekcji pokój, w którym będą siedzieć goście, ponieważ to on będzie nasza główną wizytówką. Nie ma mowy o pałętających się skarpetkach po łóżku czy nie odkurzonym dywanie. Jeśli jednak odpowiednio wcześniej zorganizujemy wielkie porządki i zaangażujemy w nie wszystkich domowników to w szybki i sprawny sposób przygotujemy nasze lokum do wielkiego przyjęcia.

KUCHNIA I WYDAWANIE POSIŁKÓW

Sprzątając nie możemy ominąć kuchni, ponieważ wiadomo, że dania wydane ze schludnej kuchni nie tylko wyglądają i smakują lepiej. Dobrze jest wcześniej przygotować sobie dania na zimno, aby nie zajmować się ich przygotowaniem w trakcie imprezy. Do serwowania dań można użyć dawno nie używanej, ale ładnej i ozdobnej zastawy, która czekała właśnie na tę okazję. Oczywiście wcześniej należy ją dobrze wyczyścić. Poza talerzami możemy udekorować również jedzenie, poczynając od tortu na którym możemy umieścić napis lub rysunek dotyczący Pierwszej Komunii Świętej.

DEKORACJE W MIESZKANIU

Gdy wyczyścimy porządnie całe nasze mieszkanie możemy udekorować je wazonami z jasnymi kwiatami. Oprócz tego gdzieniegdzie możemy umieścić białe szarfy lub małe aniołki na szafkach. Warto też w centralnym miejscu powiesić obrazek, który dzieci dostają na Pierwsza Komunię Świętą. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.