Wybór sali weselnej - na co zwrócić uwagę?

Wybój odpowiedniej sali to gwarancja udanego wesela. Przy jej wyborze trzeba zwrócić uwagę na bardzo wiele kwestii, które czasem pomijane są przez właścicieli danego kompleksu. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Płatności i ceny
Pierwszym aspektem na jaki zwracamy uwagę to na cenę wesela od osoby, kiedy można dokonywać płatności, w jaki sposób, jak wygląda opłata za dzieci i co jest wliczone w cenę. Niestety jeśli nie dopytamy o to możemy się nieźle zaskoczyć, bowiem niektóre oczywiste dla nas kwestie mogą być nie objęte ceną za osobę.
Lokal
Lokal powinien zmieścić interesująca nas liczbę gości, w taki sposób, by czuli się komfortowo. Powinniśmy także zapytać w ilu salach odbywa się wesele, jak ustawione są stoły, czy sala taneczna i bankietowa są połączone, czy jest dostępny ogródek i ewentualny plac zabaw dla dzieci, czy jest wydzielone miejsce dla osób palących, czy lokal jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych, czy w danym dniu odbywa się jeszcze jakieś inne wesele.

Warto także zapytać o dekorację sali (co jest w cenie), klimatyzację (czy jest i czy jest dodatkowo płatna), do której może trwać wesele, czy można zrobić poprawiny i ile kosztują, czy można liczyć na dodatkowe atrakcje, np. sztuczne ognie, fotobudkę i jaki jest koszt.

Menu i alkohol
Zazwyczaj każdy dom weselny umieszcza przykładowe menu na swojej stronie internetowej. Warto jednak dopytać w jakich godzinach serwowane są poszczególne dania, czy można wprowadzić jakieś zmiany lub zamówić oddzielne menu dla osób na specjalnej diecie, jak podawane są posiłki, czy napoje, kawa i herbata są w cenie, czy po weselu można zabrać resztę jedzenia. Warto zapytać tutaj także o ciasta i tort. By skosztować jedzenia w danym lokalu najlepiej wybrać się do niego na zwykły obiad lub kolację i sprawdzić jego jakoś osobiście.

To samo dotyczy alkoholu. Trzeba zapytać, czy alkohol kupujemy sami, czy trzeba wykupić w lokalu, czy można postawić stół z innym alkoholem, czy będzie możliwość zakupu alkoholu w barze i w jakiej cenie, kto podaje alkohol.

Pokoje
Posiadając gości z daleka należy zapytać o ilość dostępnych pokoi, o ich standard i cenę, a także godzinę wymeldowania i możliwość zamówienia śniadania dla gości.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.