Wady eventów firmowych

Minusem organizowania imprez firmowych są niewspółmiernie wykorzystywane finanse co nie przekłada się na wydajność firmy oraz zyski dające się zmierzyć.

Opłacalność w organizacji eventu

Czasami realizacja takiego wydarzenia nam się opłaci bo na spotkaniu pojawią się potencjalni klienci z którymi nawiązany kontakt przerodzi się w stałą i korzystną finansowo współpracę. W innym przypadku natomiast możemy po prostu uznać, że wydatki poniesione na event wpisują się w działalność marketingową, która nie ma krótkoterminowych efektów a kształtuje wizerunek i autorytet firmy w branży.

Koszty niematerialne

Ważnym aspektem są także koszty niematerialne. Każda dobrze zorganizowana impreza wymaga zmotywowania i kreatywności pracowników, których warto zaangażować w prace realizacyjne. Oczywiście wymaga to poświęceń z ich strony, czyli czasu i nieprzespanych nocy ale dzięki temu tworzy się dobrze komunikująca się grupa. Doświadczony pracownik na pewno poradzi sobie z długą listą rzeczy do zrobienia, gorzej gdy ktoś się nie postara i spowoduje wydłużenie prac organizacyjnych a także zwiększenie kosztów i zmniejszenie atrakcyjności wydarzenia.

Istnieje także ryzyko klęski przedsięwzięcia bo nie zawsze można zorganizować imprezę bez większych problemów. Czasami trudności i kłopoty się piętrzą i nie pozwalają dość do celu. Jedna najważniejsze jest to, aby goście byli zadowoleni i z radością wracali do wspomnień z wydarzenia.

Niestety nawet jeśli nam wydaje się, że impreza poszła dobrze nigdy nie możemy być tego pewni w kontekście gości bo nawet takie spotkanie może okazać się kompletnym fiaskiem. Rzeczy negatywne, które zapadają gościom w pamięć to na przykład: nieświeże jedzenie, niemiła obsługa czy brak miejsc siedzących, tłok. Nie zawsze tego typu aspekty zależą od organizatora a jednak powodują negatywny odbiór eventu.

Skorzystanie z usług agencji eventowej

Gdy chcemy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik możemy zatrudnić profesjonalnego event planner'a który będzie w stanie stawić czoło największym problemom organizacyjnym. Będzie znał on najnowsze trendy i tendencje, poradzi sobie z daną branżą a  także będzie wiedział jakie są potencjalne zagrożenia w realizacji planu imprezy. Dzięki temu będzie on w stanie ominąć wszelkie kłopoty organizacyjne. Będzie potrafił też dobrze rozdysponować budżetem eventu, żeby wpisać się w aktualną modę w branży. Planner zna osobiście podwykonawców więc na pewno wybierze ich z największą odpowiedzialnością, bo wykonają swoją pracę jak najlepiej potrafią.

Rozrywki i atrakcje

Należy pamiętać o zaplanowaniu atrakcji na imprezie bo wtedy łatwiej o sukces eventu. Wiele firm powiązanych na pewno chętnie sfinansuje jakiś element programu rozrywkowego lub inne niezbędnych do organizacji rzeczy w zamian za reklamę. Współpraca barterowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zmniejszającą koszty organizacji imprezy.

Największymi wadami w przedsięwzięciu eventowym jest jego koszt finansowy i niematerialny (czyli wykorzystanie do organizacji pracowników po godzinach) z jednoczesnym ryzykiem niepowodzenia imprezy. Należy rozważyć więc co może zdarzyć się, powodując fiasko imprezy i zapobiec temu jak najszybciej.

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.