Organizacja ślubu i wesela

Trzeba przyznać, że organizacja ślubu wymaga dobrej logistyki oraz refleksu przy rezerwacji podwykonawców. Generalnie ślub w razie potrzeby ślub da się zorganizować nawet w 3 miesiące… z reguły jednak tych, na których Wam zależy – TA sala, TEN fotograf, TA wizażystka – terminy trzeba bukować z bezpiecznym wyprzedzeniem. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak najlepiej i najskuteczniej zorganizować sobie ślub oraz wesele, przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy od tego, że ślub i wesele najlepiej organizować 12 miesięcy przed ślubem, wtedy też zorganizujcie spotkanie obu rodzin dla ustalenia terminu ślubu i Waszych oczekiwań. Potem należy podjąć decyzję czy weźmiecie ślub konkordatowy, czy oddzielnie kościelny i w USC. Następnie wybierzcie parafię i urząd, pamiętajcie jednak, że w urzędach termin oczekiwania na ślub to jeden miesiąc, ale w miesiącach obfitujących w śluby warto ustalić datę dużo wcześniej. Natomiast jeśli chcecie znaleźć dobrego fotografa – czas zacząć poszukiwania i zarezerwować termin. Poza tym jeśli podoba się Wam zwyczaj Save the date, wyślijcie potencjalnym gościom informację o Waszej dacie ślubu, nawet jeśli poza nią nie znacie szczegółów.

Gdy jesteście już tylko 10-6 miesięcy przed ślubem to jeśli myślicie o konsultancie ślubnym – najlepiej zacząć przygotowania od spotkania z nim. Poza tym wybierzcie już i potwierdźcie kandydaturę świadków oraz przygotujcie wstępną listę gości. Dodatkowo, aby uniknąć rozczarowań – określcie budżet przeznaczony na ślub – skorzystajcie z kalkulatora wydatków ślubnych. Koniecznie poszukajcie także lokalu, w którym chcecie urządzić przyjęcie i zabukujcie termin. Następnie zamówcie orkiestrę weselną lub DJ-a (niektórzy zamawiają muzykę naprawdę dużo wcześniej) i oczywiście zamówcie suknię ślubną – czas potrzebny na zamówienie i komfortowe dopasowanie sukni ślubnej w najpopularniejszych salonach to nawet 6 miesięcy. Poza ty pomyślcie nad strojem dla narzeczonego. Na uszycie, sprowadzenie lub dopasowanie idealnego garnituru warto poświęcić trochę czasu.

Gdy zostało Wam 5 miesięcy do ślubu to dla spóźnialskich jest to często ostatni moment by zamówić fotografa i kamerzystę. Poza tym przede wszystkim określcie ostateczną listę gości, wybierzcie i zamówcie zaproszenia. Natomiast jeśli Wasz ślub odbędzie się w miesiącach wakacyjnych lub podczas długiego weekendu, roześlijcie je odpowiednio wcześniej. Dodatkowo stwórzcie listę prezentów jeżeli zamierzacie ją wysłać razem z zaproszeniami (u nas wciąż rzadkość).

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.