Jak zorganizować wesele w stylu boho?

Młodej Parze bardzo często marzy się klimatyczne przyjęcie weselne w ciepły letni wieczór. Dookoła kwiatów, świec i stylowych dekoracji. Motyw przewodni stylu boho wesela z pewnością przypadnie do gustu niejednemu. Na wesele w stylu boho czerpie się z naturalnej palety kolorów i materiałów.

Sala weselna w stylu boho

Styl boho to współczesna odmiana hippie, która różni się od kultury sprzed lat stylem. Sama nazwa "boho" pochodzi od nurtu artystycznego odrzucającego zasady i konwenanse. Skupia się na tworzeniu sztuki wedle własnych upodobań. Styl boho na weselu ma być swobodny, blisko natury i bez zbędnego napięcia. Boho jest obecnie jednym z najpopularniejszych stylów na przyjęciach weselnych. Ma to związek ze sprzeciwem wobec tradycyjnych wesel.

Sala to zazwyczaj pierwszy z elementów ślubu i wesela, który wybierają pary. W takiej sytuacji można zauważyć, że nie każda sala nada się na wesele w stylu boho. Tak samo, jak nie każda nada się na ślub rustykalny czy glamour. Sala weselna w stylu boho nada się na przestrzeni, nieidealnej, ale i nieprzypadkowej. Najlepiej wybrać miejsce, które jest neutralne, będące jak czysta kartka. Sala, na której będzie można pobawić się odrobinę wyobraźnią. Najlepiej także, aby było to miejsce silnie związane z naturą.

Jako sala weselna boho świetnie sprawdzą się namioty, zwłaszcza te w formie jurty. Taki motyw ślubu można zorganizować również w ogrodzie. Jeśli jednak impreza ma być zadaszona, należy szukać nieodremontowanych budynków. Przynajmniej takich, które wyglądają na stare i zniszczone. Wesele w stylu boho można urządzić na sali zorganizowanej w stodole czy starym, niegdyś eleganckim dworku. Wykonanego z czerwonej cegły. Świetnie sprawdzą się miejsca w otoczeniu starego parku lub sąsiedztwie jeziora, czy też lasu. Warto również pomyśleć o sali weselnej w stylu boho, w której głównym materiałem może być drewno.

Stylizacje i garnitur boho na wesele

Wybieranie stylu i komponowanie stylizacji boho na wesele łączy się czasami z trudnościami. Garnitur boho na wesele to bez wątpienia jeden z najciekawszych stylów. Pojawiły się w modzie ślubnej ostatnich lat. W męskiej modzie ślubnej styl boho to zdecydowanie odrzucenie klasycznych norm. Elegancja nakazuje ślubować sobie w ciemnym garniturze i czarnych butach. Stylizacje boho na wesele ukazać się mogą jako garnitur jasny lub brązowy. Najczęściej połączony z półformalnymi butami z brązowej skóry. Stylizacja boho na wesele panny młodej powinna przede wszystkim podkreślać jej dziewczęcość. Sprawdzą się delikatne przezroczystości, subtelne koronki oraz zwiewne tkaniny. Z dodatkiem drobnych zdobień nawiązujące do stylu retro. Sznytu i elegancji nadaje charakterystyczne zdobienie, takie jak pióra, frędzle czy motyw kwiatowy. Garnitur boho na wesele podobnie jak w stylu rustykalnym może pozostać w brązowym garniturze. Można również zrezygnować z formalnego stroju. Wtedy postawić na eleganckie beżowe spodnie oraz białą koszulę z podwiniętymi rękawami. Szelki, skarpetki w romby, kropki, paski i obowiązkowo kamizelka z kolorową muszką. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.