Pomysł na udany event firmowy

Nie da się zaprzeczyć, że udany event firmowy to sprawdzony sposób, by tchnąć w zespół nowego ducha. Natomiast coraz cieplejsze i dłuższe dni to obietnica udanego spotkania w plenerze. Pojawia się jednak pytanie jakie atrakcje wybrać, by impreza integracyjna spełniła pokładane w niej oczekiwania? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych pomysłów na udany event firmowy, przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że specjaliści podkreślają, że impreza integracyjna to doskonały sposób na zbudowanie silnego zespołu, zredukowanie pewnych napięć w firmie i wzajemne poznanie się pracowników. Przede wszystkim dlatego, że z dala od biurowej monotonii i czekających po powrocie obowiązkach pracownicy otwierają się, pokazują z innej strony itp. Zwykle szczególną popularnością cieszą się zabawy typu outdoor, które nie tylko intensywnie angażują uczestników, ale są też nieocenionym narzędziem, które pomaga budować entuzjazm wśród pracowników, wspiera kreatywne ich podejście do rozwiązywania problemów, pobudza rozwój intelektualny.

Generalnie rzecz ujmując takie spotkanie świetnie posłuży do wprowadzenia nowych pracowników w kulturę organizacyjną firmy, jej wartości, misję, wizję, cele rozwoju, a także ułatwi zapoznanie z innymi członkami załogi. Ponadto inne zadania stawiane przed tego rodzaju aktywnościami to polepszenie pracy w grupie, budowanie ducha zespołu, wspieranie poczucia identyfikacji z firmą, budowanie gotowości do podejmowania nowych wyzwań i motywacja do osiągania coraz lepszych wyników. Natomiast dla pracowników to okazja, by oderwać się od codziennej monotonii, sprawdzić się w nowych okolicznościach, poznać kolegów z zza biurka od innej strony, pokazać swoje mocne strony, jednym słowem „nabrać wiatru w żagle”. Jak widać więc korzyści jest mnóstwo.

Trzeba przyznać, że udany event firmowy jest niczym tuning dla samochodu, ponieważ po powrocie ze spotkania ponownie zasiadamy w tych samych pokojach, ale z nową mocą, otwarci na wyzwania i z większą wiarą w sukces. Jednak by tak się stało trzeba dobrze przemyśleć koncepcję i dobrać ją do możliwości pracowników i celu, jaki taki wyjazd ma zrealizować. Oczywiście ciekawych pomysłów na niezapomnianą imprezę jest wiele.
Musisz wiedzieć, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest też skorzystanie z gotowych scenariuszy. Rzecz jasna decyzja, na który się zdecydować nie jest łatwa, bo właściwie każdy pomysł jest atrakcyjny. Dlatego wybierając konkretny program warto jednak spojrzeć na jego założenia z punktu widzenia pracowników.

Szukasz kogoś do organizacji imprezy firmowej? Sprawdź!
zobacz

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.