Jaka sukienka na wesele będzie dobrym wyborem? Sprawdź!

Wybranie odpowiedniej sukienki nie jest zadaniem łatwym. Często, gdy w nasze ręce tylko trafia ślubne zaproszenie, już zaczynamy zastanawiać się nad tym, co ubierzemy. Dzisiaj podpowiemy Wam, jaką sukienkę na wesele wybrać i jak się ubrać jako gość na weselu!

Podstawowe zasady

Oto kilka podstawowych zasad, których musimy absolutnie przestrzegać. Dzięki nim nie tylko wypadniemy dobrze, ale nie popełnimy również kardynalnych błędów. Dodatkowo zabawa do białego rana będzie dla nas czystą przyjemnością!

 

  1. Najważniejsza tego dnia jest Panna Młoda, dlatego nie możesz jej przyćmić. Pamiętaj, to ona ma wyglądać najlepiej, dlatego nie przesadzajmy z naszym ubiorem, jeżeli obawiamy się, że może to wpłynąć na to, że będziemy postrzegane po prostu zbytnio atrakcyjnie.
  2. Nie stawiaj na białe sukienki – to kolor dla panny młodej, czerń również może zostać źle odebrana. Najlepiej obu tych kolorów po prostu unikać.
  3. Podstawa to wygoda – wybierz taką sukienkę, w która będziesz mogła tańczyć wiele godzin i będzie to dla Ciebie po prostu wygodne i komfortowe.
  4. Pamiętaj, że wesele to taniec – wybierz taką sukienkę, która nie będzie się podjąć przy niemal każdy, nawet dobrym ruchu!
  5. Postaw na elegancję – w końcu wesele to wspaniała uroczystość, do tego pojawisz się również w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego. Nie decyduj się również na bardzo krzykliwe stylizacje.                                           

Czemu czarna sukienka to zły wybór na wesele?

Wesele to czas radości. Czy jednak w polskiej kulturze czarne ubrania, zwłaszcza u nas, pań, tak się kojarzą? Niestety nie. O ile mężczyźni bez problemu mogą zawsze pokazywać się w czarnym garniturze, gdyż przez wiele alt był to niemal jedyny kolor, w którym pojawiały się garnitury na eleganckie okazje, o tyle kobiety zawsze miały większy wybór. Stąd, stawianie na kolor czarny w ich przypadku może kojarzyć się z okresem żałoby. Tendencja ta – skojarzenia czerni z żałobą – jest co prawda w odwrocie, jednak nigdy nie wiemy, jak zostaniemy odebrana na wesele, stąd, choćby profilaktycznie, czarnych sukienek na weselach lepiej unikać, podobnie jak tych białych – w końcu biały kolor tej nocy zarezerwowany jest jedynie dla świeżo upieczonej żony!

Jeżeli jednak koniecznie chcemy włożyć czarną sukienkę, pamiętajmy o tym, by cała stylizacja była wesołą i jak najmniej kojarzyła się z żałobą. Wybierzmy buty w innym kolorze, żakiet, torebkę czy w końcu samą biżuterię. Niech całość będzie wesoła, pomimo dominującej czerni, dzięki temu całość nie będzie kojarzyła nam się wybitnie smutno.

Dostosowanie się i dress code

Pamiętamy, że jeżeli tylko pojawi się taka konieczność, kluczowe jest dostosowanie się do dress codu. Nie zawsze jest on narzucony, nie zawsze jest on bardzo wymagający, jednak mogą pojawić się sytuacje, gdy będzie on bardzo mocno wpływał na to, jaką sukienkę powinnyśmy wybrać na wesele. 

Przykładem jest black tie – to oznacza, że wesele będzie skrajne eleganckie i dostojnej. Aż tak, że panowie nie tylko muszą pojawić się w garniturach, ale mogą postawić nawet na smokingi! Oznacza to, że my, panie, powinniśmy zdecydować się na eleganckie, balowe kreacje, które będą odpowiednie na taką właśnie okazję.

Może jednak okazać się, że sytuacja będzie skrajnie inna – wesela w stylu rustykalnym czy w stylu boho to miejsca, gdzie eleganckie, balowe suknie czy smokingi zdecydowanie nie będą pasować. Będzie za to mniej formalnie, stad i my, jako goście, powinniśmy zdecydować się na mniej formalną sukienkę czy garnitur.

Odpowiedni żakiet, marynarka czy płaszczyk

Pamiętajmy, że sukienka to nie wszystko, zwłaszcza gdy mocno odkrywa nasz dekolt, ramiona czy plecy. Nie zapominajmy, że zanim zaczniemy bawić się do rana, czeka nas wizyta w Kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Są to miejsca, z naciskiem na Kościół, gdzie nasz wygląd powinien być odpowiedni i zdecydowanie daleki od prowokującego czy odsłaniającego po prostu za wiele. Dlatego, jeżeli nasza sukienka jest krótka lub sporo odsłania, pamiętajmy, że do Kościoła i Urzędu powinnyśmy ubrać również odpowiedni żakiet, płaszczyk czy marynarkę, by w obu tych miejscach wyglądać bardzo stosownie, odpowiednio i po to, by niepotrzebnie nie wzbudzać niczyjej kontrowersji.

Wskazówki te są istotne zwłaszcza latem, gdyż gdy jest chłodniej, naturalne jest, że okryjemy się czymś dodatkowo. Jednak gdy temperatura jest wysoka, kusi nas, by nie zakładać niczego dodatkowego – to błąd, którego musimy unikać. 

 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.