Organizacja wesela - zaplanowanie noclegu dla gości

Pierścionek zaręczynowy połyskuje na palcu przyszłej panny młodej, pora więc zorganizować wesele. Cóż, nie ma co ukrywać, nie jest to najlżejsze zadanie, ale odpowiednie podejście i organizacja pomogą przejść przez wszystko ze spokojem. Pamiętajcie, że każde punkt na liście wymaga odrębnego podejścia oraz zastosowania innych rozwiązań. Dziś radzimy, jak odpowiednio zaplanować nocleg dla gości weselnych.

Polskie wesela mają to do siebie, że są obfite w zabawę i poczęstunek. W końcu nasz naród znany jest przede wszystkim z gościnności, nic więc dziwnego, że swoim gościom pragniemy zapewnić jak najlepszą zabawę i jak najwyższy komfort.

Kiedy rezerwować pokoje?
Przede wszystkim musicie pamiętać, że zapewnienie odpowiedniego noclegu dla gości nie jest sprawą, którą można załatwić na kilka dni przed weselem. Tematem tym należy zająć się zdecydowanie wcześniej. Najbezpieczniej, kiedy spanie dla gości zaplanujecie mniej więcej rok przed uroczystością, kiedy zamknięcie już listę weselników. Wówczas możecie zorientować się, ilu gości będzie potrzebowało noclegu i wynająć odpowiednią liczbę pokoi w domu weselnym lub pobliskim hotelu. Często wybór miejsca na wesele jest podyktowany liczbą dostępnych pokoi noclegowych. Hotele organizujące wesela posiadają najczęściej atrakcyjne oferty uwzględniające nocleg dla gości pary młodej. Wcześniejsze planowane pozwoli spokojnie zarezerwować pokoje, które na miesiąc przed imprezą mogłyby być zajęte przez podróżników, biznesmenów lub gości z innego wesela. Pamiętaj, że w porządnym hotelu wcześniejszą rezerwację możesz zazwyczaj bezpłatnie odwołać. Co więcej, działając wcześniej, zarezerwujesz pokoje jak najbliżej wesela, eliminując konieczność wynajmowania transportu, który zawiezie gości na miejsce.

…i dla kogo?
Warto zauważyć, że obecnie modne są wesela „na wyjeździe” w zamkniętych ośrodkach czy hotelach np. nad jeziorem, czy w górach. Wówczas Para Młoda wynajmuje domki lub pokoje dla wszystkich gości i wesele trwa w najlepsze przez cały weekend wśród wyjątkowych okoliczności przyrody. Rozwiązanie to jednak sprawdza się raczej przy małych weselach, gdzie liczba gości sięga, co najwyżej 60 osób. Przy większej imprezie trzeba dobrze zastanowić się nad tym, kogo i gdzie położymy. Umiejscowienie każdego gościa w pokoju, przy weselu na 150 osób, byłoby ogromnym wydatkiem mogącym wpłynąć na jakość całej uroczystości. Pamiętajcie więc o tym, że w pierwszej kolejności pokój noclegowy zapewniamy gościom, którzy przybywają z zagranicy lub dalekiej części Polski. W sytuacji, gdy jest to bliska rodzina, zawsze możecie dogadać się z mieszkającą po sąsiedzku ciocią, która użyczy pokoju kuzynce na czas wesela. Nie polecamy jednak takich metod w sytuacji, gdy dwie strony się nie znają. Równie ważne jest zapewnienie pokoju osobom starszym i dzieciom, które mogą odpocząć w trakcie zabawy. W ten sposób wszyscy wasi goście będą zadowoleni.

Rezerwująć pokoje dla gości warto pomyśleć o małych upominkach, pomysły na prezent dla gości weselnych.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 569 745

E-mail: kontakt@hotel-zlotaroza.pl

Jak wybrać najlepsze miejsce na konferencję czy bankiet? Jak wybrać hotel dla gości weselnych? Czy wesele w hotelu to dobry pomysł? Odpowiedzi znajdziecie na naszej stronie.